HONTON – moja wizja ezoteryki

Reiki, tarot, uzdrawianie

 

Reiki

reiki

Reiki – to po prostu energia, która uzdrawia. Pełna historia i znaczenie tej metody została opisana w wielu książkach i na stronach internetowych. Nie będę więc tu opisywać definicji które można odnaleźć wszędzie.

Człowiek, który pierwszy raz przychodzi po pomoc, zwykle nie wie co oznacza to słowo i w jaki sposób można uzdrowić kogokolwiek poprzez przykładanie dłoni do ciała. Z czasem jednak gdy podda się temu doświadczeniu jego wątpliwości ustępują i zaczyna przyjmować ten dar niezależnie od swoich logicznych osądów. Zaczyna po prostu wierzyć, że tak jest. W miarę upływu czasu coraz chętniej poddaje się uzdrawiającemu wpływowi energii, którą lubię nazywać energią miłości, gdyż jak powiedział mi mój nauczyciel, żeby uzdrawiać przy użyciu reiki trzeba mieć w sobie miłość do drugiego człowieka. Przekazując energię reiki, stajesz się więc narzędziem w dłoniach kochającego Boga i pozwalasz się poprowadzić dla najwyższego dobra osoby która ‘trafiła’ tutaj zupełnie nie przypadkiem. Gdyż zrządzenia losu to nic innego jak opatrzność Boża.

reiki2Zabieg Reiki trwa około godziny, czas jest tu pojęciem względnym, w zależności od potrzeb indywidualnego człowieka i polega na przykładaniu dłoni do ciała człowieka. W tym czasie osoba leży i w stanie pełnego relaksu przyjmuje energię, którą odbiera zmysłami jako ciepło. Generalnie ludzie po takim zabiegu czują się odprężeni i zadowoleni jak po przyjemnym śnie.

Często słyszy się pytanie – ale co to daje? Odpowiedź jest prosta, to czego najbardziej potrzebujesz na dany czas. Reiki jest terapią holistyczną działa nie tylko na ciało fizyczne lecz także na nasze samopoczucie psychiczne i świadomość. A zatem na zabiegi przychodzą nie tylko ludzie z bólami fizycznymi i chorobami definiowanymi w sensie medycznym, lecz także ci, którzy potrzebują zastrzyku pozytywnej energii, odmiany świadomości, lub czegoś co odmieniłoby ich życie na lepsze. Reiki daje tą pozytywną energię, otwiera świadomość na nowe możliwości, ale czy ty zechcesz z nich skorzystać to już twój wybór i decyzja. Tak więc reiki to energia, która leczy na wiele sposobów. Ona po prostu uzdrawia nasze życie jeśli sobie na to pozwolimy.

Zdarza się również, że ludzie którzy wcześniej uważali, że niczego im nie brakuje a mimo to nie byli zadowoleni ze swego życia przychodzą i odnajdują to coś, czego nie pojmowali – siebie.

Reiki jest jak błogosławieństwo, które spływa na spragnioną duszę i ciało. Często z koleżankami po fachu wzajemnie korzystamy z tego cudownego narzędzia pracy jakim jest reiki, wzajemnie prosimy siebie o wykonanie pełnego zabiegu, aby móc na godzinę zapomnieć o problemach i powierzyć się wspaniałej energii, która odpręża i daje poczucie bezpieczeństwa, ale przede wszystkim uzdrawia nas na wielu poziomach istnienia, nie naruszając przy tym delikatnych struktur człowieka. Moja koleżanka zwykła mawiać, że pracując z energią reiki nie sposób zaszkodzić nikomu, gdyż jest to energia duchowa w czystej postaci i pracuje ona na najwyższych strukturach zawsze szanując nasze duchowe wybory. Dlatego właśnie praca z reiki jest tak wspaniałym doświadczeniem, w którym możemy bez lęku powierzyć się działaniu uzdrawiającej miłości, i dać poprowadzić energii niczym dziecko kochającemu rodzicowi.

Zapraszam cię więc po tyle pozytywnej energii ile zechcesz wziąć i unieść.

Magdalena Janczewska